Aktualności

22/09/2015

Konkurs kulinarny Pleszew 2015

W dniu 18 września 2015r. uczennice naszej szkoły Dagmara Kwaśniewska i Patrycja Prus brały udział w konkursie kulinarnym, w którym zajęły 4 miejsce. Rywalizacja odbywała się w Zespole Szkół Usługowo – Gospodarczych w Pleszewie przy okazji III Wielkopolskiego Festiwalu Rzemiosła.

Więcej
02/09/2015

Rozpoczęcie roku szkolnego 2015/2016

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego to dzień, który zapada w pamięci każdego ucznia na bardzo długo, a 1 września to powrót do szkolnej rzeczywistości i obowiązków.

Więcej
25/05/2015

Bieg Milowego słupa

W dniu 16 maja 2015 roku młodzież naszej szkoły uczestniczyła w XVII Biegu Milowego Słupa. W rywalizacji sportowej godnie reprezentowało naszą szkołę 16 uczniów.

Więcej
19/05/2015

Wycieczka do Torunia

Zgodnie z ideą tej placówki wszystkie eksponaty wystawy są interaktywne, umożliwiają samodzielne wykonywanie eksperymentów oraz obserwację zjawisk fizycznych.

Więcej
21/04/2015

Targi fryzjerskie

Celem uczniów było poznawanie nowych trendów. Zaskoczeniem dla odwiedzających było promowanie na tegoroczną wiosnę – lato siwizny naturalnej. Uczniowie mieli niezapomnianą okazję dopingować również występ naszego mistrza fryzjerstwa Radosława Wysockiego, członka Cechu Rzemiosł Różnych w Koninie.

Więcej
14/04/2015

Motor Show 2015

Pogoda była wspaniała - słoneczna i ciepła. Sprzyjała zwiedzaniu wystawionych pojazdów i sprzętu. Nie brakowało atrakcji typu pokazy jazdy na kładzie. Zupełne wariactwo – jazda z dużą prędkością na dwóch kołach przednich, tylnych i bocznych, jazda bez trzymanki, pozornie wyglądało to bardzo niebezpiecznie - po prostu show.

Więcej
30/03/2015

Nasi na Forum

W interaktywnym stoisku RSZ można było spróbować pysznego pieczywa ze smalcem i świeżych pączków wyprodukowanych przez uczniów w zakładach rzemieślniczych. Uczniowie klasy fryzjerskiej robili najmodniejsze fryzury a fotografka Martyna Sztejkowska z klasy IC robiła chętnym zdjęcia, które otrzymają na podany adres mailowy. Wszystkim zainteresowanym nauką w RSZ udzielono informacji na temat organizacji naszej Szkoły oraz trybu przyjęcia do niej. Na scenie Szkołę reprezentowała Dagmara Kwaśniewska z klasy IIC , która zaśpiewała dwa piękne utwory.

Więcej
16/03/2015

Budma 2015

Grupa zainteresowana była głównie nowoczesnymi materiałami, technologiami dotyczącymi ścian, stropów, elewacji, posadzek, dachów, izolacji, instalacji budowlanej a nawet projektowaniem architektonicznym domów energooszczędnych. Duże wrażenie wywarły na uczniach zaawansowane technologicznie maszyny stolarskie "Full automatic". Poznali i zobaczyli absolutne nowości rynkowe, np. okno do dachów płaskich przystosowane do chodzenia po nim. Wyjazd ten udostępnił uczniom możliwość poznania mnóstwa nowoczesnych technologii w budownictwie i określenia ich dostępności w zastosowaniu. Opiekunowie wyjazdu: Elżbieta Królikowska Justyna Skarzyńska.

Więcej
13/03/2015

Wizyta Inspekcji Pracy

Uczniowie z klas I –szych dowiedzieli się o prawach i obowiązkach ciążących na nich i na pracodawcach. Tematy , które najbardziej interesowały młodzież to czas pracy, urlop oraz wynagrodzenie. Kolejne spotkanie z uczniami klas II odbędzie się 20 marca.

Więcej
Dotacja unijna

Szkoła dla prawdziwych fachowców – kształcenie zawodowe młodzieży regionu konińskiego